Čo je Ultherapy


HIFU Ultherapy je najúčinnejšia metóda nechirurgického liftingu tváre pomocou HIFU prístroja s dlhodobým účinkom. HIFU je v súčasnosti najmodernejšia a najúčinnejšia technika na omladenie a lifting tváre, využívaná aj celebritami. Výsledkom je dlhodobo pekne napnutá, hladká pleť, spevnené a nadvihnuté kontúry, celkové omladenie tváre o niekoľko rokov.

Ošetrenie HIFU Ultherapy je možné použiť na kompletný facelifting, ale aj na čiastkové ošetrenie tváre v oblasti očí, líc, krku, čela, dekoltu. Od zákroku môžeme očakávať vypnutie vrások okolo očí, zdvihnutie obočia a viečok, spevnenie líc, krku, podbradku, dekoltu.

Výsledok ošetrenia je porovnateľný s chirurgickým liftingom, oproti nemu má však viaceré výhody: ide o neinvazívny, ambulantný, časovo nenáročný zákrok, bez nutnosti hospitalizácie a následnej rekonvalescencie. Ihneď po ošetrení môže byť prítomné mierne začervenanie ošetrenej oblasti, ktoré po niekoľkých hodinách zmizne.

Prednosťou je aj takmer bezbolestný zákrok, v prípade miernej bolesti sú podané bežné analgetiká. U niektorých ľudí ošetrenie môže vyvolať nepríjemné pocity, ktoré sú však dôkazom správneho zacielenia ultrazvuku a pôsobenia v spodnej vrstve pokožky.

Účinok jediného ošetrenia pretrváva aj viac ako 5 rokov. 

Pôsobením HIFU Ultherapy dôjde v mieste ošetreného podkožia k vytvoreniu hustej 3D matrice koagulačných bodov, ktoré siahajú do viacerých vrstiev kože, a to od povrchových vrstiev pokožky (epidermis, dermis) až do podkožného tkaniva a hlbokého podporného tkaniva SMAS. SMAS je svalový systém tvorený pomerne tenkým podporným tkanivom, ktoré obklopuje podkožné tkanivá a iné štruktúry pokožky na tvári. Pri tejto metóde dochádza k okamžitému zmršteniu a napnutiu tohto tkaniva.  Počas nasledujúcich 2 - 4 mesiacov sa naštartuje tvorba nového kolagénu a obnova fibroblastov, čím sa dosiahne krásne napnutá a hladká pleť.
Výsledok ošetrenia pred a 70-90 dní po ošetrení: